TEGV Hakkında

Türkiye’nin dört bir yanındaki TEGV etkinlik noktaları bütün çocuklarımıza kucaklayıcı, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor.

TEGV
TEGV
TEGV
TEGV
TEGV

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Suna Kıraç'ın öncülüğünde Türkiye'nin önde gelen akademisyen ve iş insanlarının girişimi ile "devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak" amacıyla 23 Ocak 1995'te kuruldu. TEGV, özellikle dezavantajlı bölgelerde çocuklara verdiği "ücretsiz" nitelikli eğitim desteğini kendi etkinlik noktalarının yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında sosyal etkinlik saatlerinde ilköğretim okullarındaki eğitim etkinlikleri ile ulaştırıyor.

TEGV'in eğitim etkinlikleri çocukların yaşam becerilerini geliştirmelerine yönelik, çocuk merkezli eğitim yöntemlerinin kullanıldığı programlardan oluşuyor. Programların amacı, aktif öğrenme ortamlarında çocuklara çok yönlü bir eğitim desteği sağlayarak farklı becerilere sahip olan her çocuğun kendisini ve yeteneklerini keşfetmesine fırsat tanımaktır. İlköğretim çağındaki çocuklar için gelişim seviyelerine uygun olarak, akademik danışmanların desteği ile hazırlanmış TEGV eğitim programları, yarıyıl düzeninde uygulanıyor.

Türkiye'nin dört bir yanındaki TEGV etkinlik noktaları bütün çocuklarımıza kucaklayıcı, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor. Çocuklarla buluşmadan önce gerekli eğitim adımlarını tamamlayan gönüllülerimiz ise çocukları sevgi ve güler yüzle karşılıyor; onlara birey olduklarını, önemli ve değerli olduklarını hissettiriyor. TEGV'de çocuklar oynayarak, eğlenerek, yaparak, deneyerek, sorarak ve sorgulayarak keyifli bir öğrenim süreci yaşıyorlar.

TEGV, özellikle coğrafi ve sosyo ekonomik açılardan dezavantajlı bölgelerde çocuklarımız için sokağın bir alternatifi oluyor; onlara kendilerini geliştirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, eğlenebilecekleri ve en önemlisi mutlu olabilecekleri bir ortam sunuyor. TEGV'deki tüm etkinlikler çocuklarımıza yeni bir ufuk açıyor; hem çocukluklarını güzel geçirmelerini hem de geleceğe umutla bakmalarını sağlıyor.

TEGV hakkında daha fazla bilgi için, tegv.org'u ziyaret edebilirsiniz.

SPARKLE
SPARKLE
SPARKLE
SPARKLE
Gezegenine Giriş Yap
Yuko ve Kuçuba seni bekliyor!
Gezegenini Oluştur
Şifremi Unuttum
SPARKLE
SPARKLE
SPARKLE
SPARKLE
Harikasın! 40 oyunu bitirdin :)